Pitbike — jaki model wybrać?

Lubisz jeździć motocyklem? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w pitbike. Wybierz środek transportu odpowiedni do swoich potrzeb. Zainspiruj się najnowszą ofertą internetowego sklepu motoryzacyjnego.

Zalety minimotocykli

Na początku warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zyskujący na popularności pitbike. To miniaturowa wersja klasycznego motocykla, której waga mieści się w przedziale od 50 do 73 kilogramów. Ze względu na nieduże gabaryty jest łatwy w transporcie oraz kierowcy mogą swobodniej manewrować nim na zakrętach. Minimotocykle potrafią zaskoczyć swoją mocą i uzyskać dużą prędkość na drodze. Jednocześnie dostępne są w korzystnej cenie. Można kupić je w wersji dla dzieci i osób dorosłych.

Pitbike z pełnym wyposażeniem

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pitbike’a? Jednym z najważniejszych kryteriów zakupu jest jego rozmiar. Crossy dla dzieci są lżejsze, niższe i rozpędzają się do mniejszych prędkości. Niektóre modele mają dodatkowe kółka boczne ułatwiające naukę jazdy. Dorośli natomiast chętnie wybierają dla siebie minimotocykle z:

  • dźwignią zmiany biegów wykonaną w technologii CNC,
  • zawieszeniem tylnym z amortyzatorem z regulacją,
  • ośkami kół zabezpieczonymi protektorami,
  • silnikiem o mocy około 9 KM,
  • nowymi tarczami hamulcowymi,
  • oponami odpornymi na przebicia.

Warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją wyposażenia. W razie awarii właściciele pitbike’a mogą kupić do niego tanie części zamienne, na przykład elementy silnika, układu wydechowego, hamulcowego, paliwowego i zawieszenia. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i w czasie jazdy nosić kask, rękawice i ochraniacze.

Sklep z motocyklami

Zainwestuj w nowoczesnego pitbike’a i ciesz się szybką jazdą dostarczającą adrenaliny. Postaw na motocykle sprawdzonych marek, które wyposażono w silnik o dużej mocy, dodatkowe zabezpieczenia i solidne opony.