mapa strony - reklama - kontakt

Logowanie

zarejestruj się | zapomniałeś hasła?

Newsletter

II Europejski Kongres MŚP coraz bliżej

13-09-2012

Wielkie odliczanie: 2000 uczestników, 6000 zgłoszeń do udziału w poszczególnych panelach, 250 ekspertów, 60 paneli i 4 dni. II Europejski Kongres MŚP w Katowicach już za ponad tydzień.

Ponad 1500 zarejestrowanych przedsiębiorców, przedstawicieli mediów, instytucji otoczenia biznesu i samorządów, ponad 60 paneli tematycznych, 250 potwierdzonych zaproszeń od ekspertów z kraju i zagranicy. Tak na tydzień przed wydarzeniem wyglądają statystyki II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który od 24 do 27 września odbędzie się w Katowicach. W czwartek 13 września w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca jedno z najważniejszych spotkań sektora MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Z dumą chciałbym podkreślić, że w tym roku nasza inicjatywa cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Kongresu. – Powiększyło się grono znamienitych patronów honorowych całego przedsięwzięcia: obok Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego, patronat nad wydarzeniem objęli Przewodniczący Komisji Europejskiej, Pan Jose Manuel Barroso i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Pan Martin Schulz. Sama formuła Kongresu również uległa zmianie: mamy więcej zajęć warsztatowych, więcej spotkań z praktykami
i doradcami. Statystyki wyraźnie pokazują, że druga edycja z pewnością zyska na skali i znaczeniu całego spotkania
– mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Największym zainteresowaniem wśród uczestników II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw cieszą się panele dotyczące m.in. zarządzania strategicznego, finansów małych
i średnich przedsiębiorstw widzianych z perspektywy praktyka, wsparcia sektora MŚP funduszami unijnymi, marketingu i public relations oraz możliwości stworzenia u nas centrum innowacji podobnego do Doliny Krzemowej. Wielu znamienitych gości możemy spodziewać się także podczas uroczystej inauguracji Kongresu a także sesji plenarnych, które poprowadzą Janusz Steinhoff – Przewodniczący Rady Programowej II EKMŚP oraz Andrzej Arendarski – Przewodniczący Krajowej Izby Gospodarczej.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa interesuje dziś szczególnie projekt ustawy o podatku VAT. Kazuistyka przepisów prawa utrudnia przedsiębiorcom ich rozumienie. Podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach będziemy rozmawiać o tym, jakich środków użyć, by rozwiązać ten problem oraz inne, z jakimi mierzą się dziś przedsiębiorcy - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Janusz Steinhoff, przewodniczący Rady Programowej II Europejskiego Kongresu MŚP. – Mam nadzieję, że II Europejski Kongres MŚP pozwoli na opracowanie rekomendacji dla rządu i władz samorządowych – twierdził Janusz Steinhoff.

Goście z Polski, Europy i całego świata.

Swój udział w II Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach potwierdzili m.in. Aleksander Kwaśniewski – Prezydent RP w latach 1995 – 2005, Lech Wałęsa – Prezydent RP w latach 1990 – 1995, Olgierd Dziekoński - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP,  Elżbieta Bieńkowska - Minister Rozwoju Regionalnego,  Jacek Janiszewski - Minister Rolnictwa w latach 1997-1999, Adam Szejnfeld - Poseł na Sejm RP, Minister Rolnictwa w latach 1991 - 2003 - Adam Tański, Aneta Wilmańska - Wiceminister Środowiska.

W Kongresie wezmą też udział m.in. Przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego - Henri Malosse, Wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego, Wiceprezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN - Jacek Krawczyk, Przedstawiciel Handlowy, Przedstawicielstwo Handlowe FR w RP - Ekaterina Belyakova, Prezes Izby Handlowo – Przemysłowej w Doniecku - Gennadiy Chyzhykov, Przewodniczący, Rosyjska Rada Biznesu ds. Współpracy z Polską przy Izbie Handlowo – Przemysłowej FR - Anatoly Leyrikh, Zastępca Przewodniczącego Rządowej Komisji ds. Rozwoju MŚP, Prezes OPORA Rosja - Sergey Borisov, Minister Budownictwa i Planowania Przestrzennego Republiki Chorwacji - Ivan Vrdoljak, Doradca Polityczny w Dyrekcji ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej - Christian Weinberger.

- To bardzo niezmiernie ważne, że podczas II Europejskiego Kongresu MŚP przewija się wątek europejski i światowy. Dziś, w tych trudnych czasach, trzeba rozmawiać o rynku i utrzymaniu miejsc pracy globalnie. Dlatego cieszę się, że na Kongresie gościć będą przedstawiciele Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, Grecji czy Chorwacji – mówił Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Zaszczycą nas swoją obecnością również przedstawiciele Ambasad Państw obcych w RP (m.in. ambasadorowie Pakistanu, Białorusi, Kazachstanu, radcowie Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Czech, Gruzji, Kazachstanu, Mongolii, Rosji i Ukrainy) oraz Radcowie Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad RP w Brukseli, Bukareszcie, Kijowie, Moskwie, Pradze oraz Wiedniu. Nie zabraknie też zagranicznych ekspertów, a wśród nich m.in. dr. Adama Eberhardta – Wicedyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich i Przedstawiciel Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Podczas panelu Europa-Chiny za pośrednictwem internetu połączymy się z Konsulem Generalnym RP w Hong Kongu, i Radcą RP w Szanghaju oraz Prezesem i Wiceprezesem Polskiej Izby Gospodarczej w Hong-Kongu, dzięki czemu kongres zyska wymiar nie tylko europejski, ale także światowy.

- II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach będzie też okazją do podjęcia tematu inwestycji w sport i obiekty okołosportowe. Skończyła się już euforia związana z budową stadionów, pozostaje więc pytanie, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą wykorzystać boom na inwestycje w obiekty sportowe. O tym chcemy rozmawiać podczas trzech paneli II Europejskiego Kongresu MŚP – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Rejestracja na Kongres trwa

Podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się w dniach 24-27 września w Katowicach przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz administracji będą rozmawiali o rozwiązaniach dla biznesu i możliwościach, jakie otwierają się przed przedsiębiorcami. Szacuje się, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 6 tys. uczestników, a podczas ponad 60 sesji i paneli głos zabierze ponad 250 ekspertów z Polski i zagranicy. Dyskusje będą dotyczyły nowoczesnego zarządzania w mikro, małej i średniej firmie, internacjonalizacji przedsiębiorstw oraz innowacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

- II Europejski Kongres MŚP w Katowicach to najważniejsze w Polsce spotkanie sektora MŚP. Podczas Kongresu chcemy poruszyć m.in. temat zarządzania w małych i średnich firmach. Często w sektorze MŚP właściciel przedsiębiorstwa jest jednocześnie specjalistą ds. finansów, zarządzania zasobami ludzkimi i promocji. Chcemy dostarczyć przedsiębiorcom wiedzy potrzebnej w praktyce – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Do 16 września za pośrednictwem strony www.kongresmsp.eu można rejestrować się na II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Krajową Izbą Gospodarczą.

- Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam do uczestnictwa w drugiej edycji II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która odbędzie się za tydzień w Katowicach
w dniach 24-27 września. Jestem przekonany, że każdy odnajdzie dla siebie interesujące go tematy, które w bezpośredni sposób dotyczą kwestii związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Każda opinia, temat i problem przedstawiony podczas dyskusji panelowych bądź warsztatów będzie stanowił bardzo ważny głos przy sporządzaniu rekomendacji pokongresowych stanowiących źródło postulatów i rozwiązań dotyczących poprawy sytuacji małego i średniego biznesu. Druga edycja publikacji będzie służyła jako swoisty drogowskaz dla tworzenia lepszych warunków rozwoju największego sektora gospodarki, jakim są mali i średni przedsiębiorcy
– mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Więcej informacji na stronie internetowej www.kongresmsp.eu

Kontakt:

Dorota Sobel – Adamska, Patrycja Sopalska

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Dział Promocji i Współpracy Międzynarodowej

tel. (+48) 601 456 116

e-mail: komunikacja@rig.katowice.pl

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Osobiste wycieczki nie są dozwolone. Zapoznaj się proszę z naszą polityką komentarzy.


Partnerzy strategiczni: