mapa strony - reklama - kontakt

Logowanie

zarejestruj się | zapomniałeś hasła?

Newsletter

Finał Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże - AHG najlepsza w Polsce!

21-05-2012

Akademia Górniczo - Hutnicza najlepsza w Polsce

Mieszalnik laboratoryjny do betonu o wartości 50 tysięcy złotych – nagroda główna w konkursie zespołowym Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże – trafi na Akademię Górniczo - Hutniczą. Studenci z Krakowa wyprzedzili Politechnikę Częstochowską, Wrocławską oraz Śląską. Konrad Kozik z Uniwersytetu Zielonogórskiego został zwycięzcą konkursu indywidualnego, w którym można było wygrać wysokiej klasy sprzęt multimedialny. Ogłoszenie wyników obu konkursów odbyło się podczas finałowej gali Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże.

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże to pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, w którym udział wzięło ponad 200 studentów ostatnich lat budownictwa z 17 polskich uczelni technicznych. Obejmował on sesje wyjazdowe, podczas których przyszli budowlańcy mieli możliwość poznania najnowocześniejszych zakładów Grupy Górażdże (Cementownię Górażdże, wytwórnie betonu towarowego oraz kopalnie kruszyw) oraz dwa konkursy: indywidualny i zespołowy. Ten drugi rozpoczął się w styczniu i trwał do maja, a jego tematyka to: Właściwości i możliwości zastosowania cementów Grupy Górażdżew praktyce.

Finał w Górażdżach

Przez cały czwartek 17 maja 2012 r. poszczególne uczelnie prezentowały przed komisją złożoną z ekspertów Grupy Górażdże wyniki badań laboratoryjnych prowadzonych w ramach konkursu zespołowego. Podczas uroczystej gali z okazji zakończenia największego projektu edukacyjnego skierowanego do przyszłych budowlańców ogłoszono wyniki konkursów.

Konkurs zespołowy:
1. AGH – nagroda: mieszalnik laboratoryjny do betonu o objętości 75 dm3
2. Politechnika Częstochowska – nagroda: aparat pull-off
3. Politechnika Wrocławska – nagroda: aparat do oznaczania zawartości powietrza w mieszance betonowej
4. Politechnika Śląska – nagroda: stolik wibracyjny do zagęszczania próbek betonu

Konkurs indywidualny (zwiedzy o technologii betonu i o Grupie Górażdże):
1. Konrad Kozik (Uniwersytet Zielonogórski) – nagroda: Iphone
2. Mateusz Kuśnierek (Politechnika Wrocławska nagroda: Ipad
3. Tomasz Zachariasz (Politechnika Krakowska) – nagroda: laptop

Zasady konkursów
Na początku roku organizatorzy rozesłali do laboratoriów budowlanych 17 uczelni biorących udział w projekcie próbki dwóch cementów z oferty handlowej Grupy Górażdże, o zakodowanych oznaczeniach, wraz z piaskami normowymi. Zadaniem rywalizujących zespołów było wykonanie normowych badań cech fizycznych i mechanicznych cementów (wytrzymałości na ściskanie po dwóch, siedmiu, 28 i 56 dniach) i uzyskanie jak najdokładniejszych wyników. Badania rozpoczęły się równocześnie we wszystkich uczelnianych laboratoriach oraz w akredytowanym Laboratorium Materiałów Budowlanych Grupy Górażdże, którego wyniki będą wzorcowymi. Wygrał zespół, który uzyska wyniki najbardziej zbliżone do wzorcowych i zaproponuje najbardziej właściwe możliwości zastosowania cementu.
Organizatorzy w konkursie zespołowymprzewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody stanowiące podstawowe wyposażenie każdego laboratorium, są to m.in.: nowoczesny i precyzyjny mieszalnik laboratoryjny o wartości blisko 50 tys. zł, aparat pull of służący do badania siły przyczepności, stolik wibracyjny służący do wibrowania próbek oraz stożek Abramsa stosowany do badania konsystencji betonowej.
Natomiast konkurs indywidualnybył turniejem wiedzy zarówno o betonie jak i o Grupie Górażdże. Nagrody to m.in.: laptopy, czy iphone.


Komentarze

gość wortalu: ucdjygfdB 2012-06-20 05:08

Dla mnie nagroda jest wtedy, gdy jzcesze nie jest głośno twoim sukcesie a ty już widzisz, że wygrywasz. Gdy inni chwalą twf3j sukces, zazwyczaj jest już po największych emocjach. Chodzi mi o to, żeby przesunąć akcent z mieć na sferę osobistej zmiany, choć nie mam nic przeciwko urokom życia:)Agnieszka

Odpowiedz Zgłoś moderatorowi

Dodaj komentarz

Osobiste wycieczki nie są dozwolone. Zapoznaj się proszę z naszą polityką komentarzy.


Partnerzy strategiczni: