mapa strony - reklama - kontakt

Logowanie

zarejestruj się | zapomniałeś hasła?

Newsletter

Uniwersytet Betonu zawita do Zagłębia

14-03-2012

To jeden z największych ogólnopolskich projektów edukacyjnych przeznaczonych dla studentów budownictwa. Bierze w nim udział 17 uczelni technicznych oraz 200 przyszłych budowlańców z całego kraju. Projekt Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże obejmuje konkurs zespołowy oraz sesje wyjazdowe do najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Grupy. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą środę w przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej (g. 10.00, ul. Żeglarska 20, start w Hotelu Shuma),  którą odwiedzą studenci Politechniki Śląskiej i Krakowskiej. Następnie do piątku zagłębiowski zakład oraz zlokalizowaną w jego pobliżu wytwórnię betonu towarowego zwiedzą przedstawiciele Politechniki Opolskiej, Wrocławskiej, Częstochowskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

 
– Chcemy zainteresować przyszłych inżynierów branżą budowlaną i pokazać im w jaki sposób w praktyce mogą wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni. Uważamy, że biznes powinien aktywnie włączyć się w kształcenie kadr, a współpraca gospodarki i nauki jest konieczna. - mówi Andrzej Balcerek, prezes zarządu Górażdże Cement SA.
EKOlogiczny CEMent
 Nie bez przyczyny pierwszym odwiedzanym przez studentów zakładem będzie przemiałownia Ekocem w Dąbrowie Górniczej. Zakład należący do Grupy Górażdże jest największym producentem cementu na terenie Górnego Śląska. Ponadto przyszli budowlańcy będą mogli się przekonać, że wysoko jakościowy cement można produkować z zachowaniem najwyższej dbałości o środowisko. Zakład został bowiem zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby zminimalizować negatywne oddziaływanie na otoczenie Podczas wizyty w Dąbrowie Górniczej studenci odwiedzą także drugi zakład Grupy Górażdże - zlokalizowaną w pobliżu Ekocemu nowoczesną wytwórnię betonu towarowego, jeden z największych tego typu zakładów w Zagłębiu.
Dla studentów taka wizyta będzie przede wszystkim okazją do zapoznania się z zagadnieniami technicznymi, technologicznymi i ekologicznymi związanymi z wytwarzaniem nowoczesnych i proekologicznych materiałów budowlanych oraz do spotkania z kadrą menadżerską Grupy Górażdże.
 
 
Pasjonująca ogólnopolska rywalizacja
Wizyta studentów w dąbrowskim Ekocemie zainauguruje drugą część projektu Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże. Pierwsza rozpoczęła się w styczniu i potrwa do maja tego roku. Jest to konkurs zespołowy o tematyce Właściwości i możliwości zastosowania cementów Grupy Górażdże
w praktyce
. W połowie stycznia organizatorzy rozesłali do laboratoriów budowlanych uczelni biorących udział w projekcie próbki dwóch cementów z oferty handlowej Grupy Górażdże o zakodowanych oznaczeniach, wraz z piaskami normowymi. Zadaniem rywalizujących zespołów będzie wykonanie normowych badań cech fizycznych i mechanicznych cementów (wytrzymałości na ściskanie po dwóch, siedmiu, 28 i 56 dniach) i uzyskanie jak najdokładniejszych wyników. Badania rozpoczęły się równocześnie we wszystkich uczelnianych laboratoriach oraz w akredytowanym Laboratorium Materiałów Budowlanych Grupy Górażdże, którego wyniki będą wzorcowymi. Wygra ten zespół, który uzyska wyniki najbardziej zbliżone do wzorcowych i zaproponuje najbardziej właściwe możliwości zastosowania cementu.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas finałowej gali 17 maja 2012 r. Poszczególne zespoły zaprezentują przed jury wyniki swoich badań oraz zaproponują potencjalne możliwości zastosowania badanych cementów. Na zwycięskie zespoły czekają atrakcyjne nagrody: wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny m.in. mieszalnik o objętości 75 m3. Podczas gali finałowej studenci będą mogli też wziąć udział w konkursie indywidualnym nt. Wiedzy z technologii betonu i o Grupie Górażdże
 
Podstawowym celem naszego projektu jest edukacja. Zależy nam na szerokiej popularyzacji wśród studentów budownictwa najnowszych trendów w technologii produkcji materiałów budowlanych, a także zaprezentowaniu zakładów Grupy Górażdże  - mówi Czesław Nierzwicki, dyrektor handlowy Górażdże Cement SA.  – To duży ogólnopolski projekt, którego kolejne edycje będą odbywać się co dwa lata, tak aby objąć każde dwa roczniki  kończące naukę – dodaje dyrektor Nierzwicki . 
 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grupa Górażdże jest liderem na polskim ryku cementu i jednym z największych w kraju producentów betonu towarowego i kruszyw. Górażdże prowadzą działaność w trzech liniach biznesowych: Górażdże Cement, Górażdże Beton, Górażdże Kruszywa. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, jeden z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych.
W 2011 roku wartość obrotów skonsolidowanych Grupy Górażdże wyniosła ponad 1,5 miliarda złotych. Spółki Grupy zatrudniają obecnie 1200 pracowników.
 
 
 
Małgorzata Dąbrowska
Główny Specjalista ds. Public Relations
Communication Manager

Górażdże Cement SA
ul.Cementowa 1, Chorula
47-316 Górażdże
tel.+ 48 77 777 81 06
fax:+48 77 777 82 03
malgorzata.dabrowska@gorazdze.pl
www.gorazdze.pl 

Komentarze

gość wortalu: Baez 2012-05-14 21:39

dudu pisze: duduNie zgadzam się z tym co pzsiesz i co mf3wi pan Majewski, ponieważ nic tu nie narusza mojej godności. Po pierwsze to jest piłka, tutaj każdy może wygrać z każdym, a to prawidło ma większe znaczenie w play-off niż w grupie. Tyczy się to też tego, że nikt, jak pzsiesz nie zmęczy się zbyt szybko w drodze do finału bo tu każdy może wygrać z każdym i taka Hiszpania może odpaść w ćwierćfinale, a 8 lat temu euro wygrała Grecja. Po drugie gramy u siebie i możemy wygrać z każdym, bo za naszymi stoi cała Polska, a dużo lepiej że mamy potencjalnie słabszą grupę, niż jak mielibyśmy mieć Niemcy, Francję i Szwecję.Przed losowaniem myślałem: trafimy na kogo trafimy i trzeba będzie przyjąć tą sytuację. Po losowaniu: trafiliśmy najlepiej jak mogliśmy, to dla nas tylko lepiejVA:F [1.9.11_1134](from 2 votes)

Odpowiedz Zgłoś moderatorowi

Dodaj komentarz

Osobiste wycieczki nie są dozwolone. Zapoznaj się proszę z naszą polityką komentarzy.


Partnerzy strategiczni: