mapa strony - reklama - kontakt

Logowanie

zarejestruj się | zapomniałeś hasła?

Newsletter

Walutowa rewolucja w Bristolu

10-02-2012

Dukaty i Denary w Chorzowie, Talary Goduli w Rudzie Śląskiej, Kadłubki i Goworki w Sandomierzu lub Balkany w Katowicach. Wiele polskich miast wprowadza własną walutę, na krótki, określony czas. Bristol w Anglii wprowadza Bristolski Funt na stałe.

Miasta wprowadzają lokalne waluty najczęściej w okresie wakacyjnym, by urozmaicić wypoczynek turystom. Można wówczas w restauracji, kinie czy muzeum zapłacić kadłubkami, dukatami, czy balkanami. Angielskie miasto Bristol postanowiło zrobić coś więcej i od maja 2012 roku wprowadzi na stałe lokalną walutę - Funt Bristolski. Władze miasta zdecydowały się na taka zmianę, by pieniądze krążyły w lokalnej gospodarce. Działania te będą wspierać mały i średni biznes, który podupada przez ciągle powstające supermarkety.
Do chwili obecnej pod inicjatywą wprowadzenia lokalnej waluty podpisał się ponad 100 firm. Bristolski funt będzie dostępny w banknotach o nominale 1, 5, 10 i 20 funtów i będzie można nim zapłacić m.in. za przeprawę promem czy bilet w teatrze.

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Osobiste wycieczki nie są dozwolone. Zapoznaj się proszę z naszą polityką komentarzy.


Partnerzy strategiczni: