mapa strony - reklama - kontakt

Logowanie

zarejestruj się | zapomniałeś hasła?

Newsletter

Śląska dziennikarka doceniona w Brukseli

25-10-2011

Konkurs „Europa dla pacjentów” organizowany od 3 lat przez Komisję Europejską wyróżnia publikacje o tematyce zdrowotnej, których autorami są dziennikarze  z 27 krajów Unii Europejskiej. W gronie finalistów tegorocznej edycji znalazła się śląska dziennikarka Monika Cetera. Jej tekst „Przyszłam tu leczyć zęby, nie rzucać palenie” został wyróżniony spośród 498 artykułów 358 autorów ze wszystkich krajów zrzeszonych w Unii .
Wszystkie finałowe teksty krajowego szczebla, po przetłumaczeniu na język angielski,   zostaną opublikowane w katalogu konkursowym i umieszczone na stronie internetowej konkursu .Finalistów etapu europejskiego poznamy 31 stycznia 2012 podczas oficjalnej gali w Brukseli. Nagrody pieniężne zostaną przyznane za trzy pierwsze miejsca w kategorii głównej oraz za najlepszy tekst w kategorii specjalnej o szkodliwości palenia, w której został nominowany tekst Moniki Cetery  opublikowany na jednym ze śląskich portali internetowych..
W poprzednich edycjach finalistami krajowymi byli jedynie dziennikarze mediów ogólnopolskich, m.in. „Polityki” i „Przekroju”. Obok śląskiej dziennikarki , w europejskim finale, znalazła się Maria Lesińska-Kozioł z Dziennika Polskiego.

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Osobiste wycieczki nie są dozwolone. Zapoznaj się proszę z naszą polityką komentarzy.


Partnerzy strategiczni: